Blog o bieganiu sport.miasta.pl - porady, ćwiczenia, diety dla biegaczy
> Porady > Salomon – co to za firma i czym wyróżnia się na tle konkurencji?

07.08.2023

Salomon – co to za firma i czym wyróżnia się na tle konkurencji?

Salomon – co to za firma i czym wyróżnia się na tle konkurencji?

Salomon – co to za firma i dlaczego kojarzą ją wszyscy, nawet ci, którzy nigdy nie interesowali się profesjonalnym sprzętem sportowym? Za wypracowaną renomą stoją konkretne fundamenty. Skąd pochodzi, czym się zajmuje i jak dotarła do swojej pozycji – poznaj legendarną markę!

Marka Salomon – krótka historia giganta urodzonego w Alpach

Salomon to francuska firma powstała z inicjatywy Georgesa Salomona w miejscowości Annecy. Jej początki datuje się na moment tuż po wojnie – 1947 rok. Zaczęło się od zakładu oferującego ostrzenie pił i nart. 10 lat później spod szyldu Salomon wyszły pierwsze wiązania do nart – i tak legenda rozpędziła się na dobre.

Przez następne dekady marka Salomon zajmowała się przede wszystkim wiązaniami. Zrobiły furorę w narciarskim świecie. W latach 60. pojawiły się na mistrzostwach świata w Chile, a w samym tylko 1972 sprzedano milion egzemplarzy. Do oferty weszły buty Salomon dla narciarzy oraz same narty. Firma prężnie się rozwijała, otwierała nowe filie, pokazywała na kolejnych prestiżowych zawodach i coraz częściej gościła w domach pasjonatów sportów zimowych.

Od lat 90. Salomon produkuje sprzęt także do sportów letnich. Dzisiaj dysponuje kolekcjami m.in. do biegania w terenie, biegów miejskich, wycieczek terenowych na różnym poziomie trudności, obuwiem dziecięcym, plecakami i ubraniami. W branży sprzętu sportowego uchodzi za jednego z technologicznych liderów – każda premiera z logo S rozgrzewa sportowców do czerwoności. 

Salomon – co to za firma, możesz przekonać się na własnej skórze. Asortyment odpowiada i profesjonalistom, i zupełnym amatorom sportu w każdym wieku. Nieważne, czy szukasz plecaka na rodzinną wycieczkę po górach, czy butów na ultramaraton, znajdzie się coś w sam raz.

Co aktualne sprzedaje Salomon?

Najważniejszą częścią oferty Salomon są aktualnie buty do wycieczek terenowych w górskich warunkach. Znajdują się tu zarówno propozycje na rekreacyjne spacery z rodziną, jak i również na wymagające, wielodniowe wyprawy z namiotem. Niektóre kolekcje zaprojektowano specjalnie na lekkie wyprawy – możesz o nich przeczytać tutaj: https://gazetaolsztynska.pl/sport/952367,Obuwie-Salomon-3-najlepsze-modele-na-wycieczke.html.

Drugą ważną częścią butów Salomon są buty biegowe. Zarówno te dla biegaczy terenowych, jak i szosowych, robią furorę na profesjonalnych zawodach, jak również rekreacyjnych treningach. Jest i coś na górę – spodnie, spodenki, koszulki, kurtki oraz czapki dla każdego. Nie możemy zapomnieć o macierzy Salomon – nartach skiturowych, biegowych, wiązaniach i akcesoriach narciarskich. Do kompletu, szeroki wybór akcesoriów, takich jak plecaki, kamizelki biegowe czy bidony. 

marka salomon - narty juniorskie
Narty biegowe dla dzieci S/MAX Classic Junior – jedna z propozycji Salomon dla młodych sportowców. Źródło: strona sklepu Megaoutdoor.

Sporty outdoorowe na 4 pory roku to domena Salomon. Marka stawia na różnorodność w ramach aktywności uprawianych na świeżym powietrzu. Nic nie wskazuje na to, by w kiedykolwiek zamierzała przekonwertować się na sporty indoorowe. Nie zajmuje się również produkcją elektroniki, suplementów ani żywności.

Dlaczego marka Salomon odniosła sukces?

Nie ma wątpliwości, że widzimy tutaj przypadek od zera, do milionera. Jak to się stało, że Georges Salomon, marka i poszerzający się asortyment sprzętu zaliczył jeden sukces za drugim?

Po pierwsze – innowacje. Marka Salomon zrobiła furorę własnymi wiązaniami, reprezentującymi zupełnie nową jakość w porównaniu z ówcześnie dostępnymi konkurentami. Kontunuuje ten trend do tej pory, ciągle proponując sportowcom nowe technologie.

Po drugie – jakość. Nieważne, czy mamy do czynienia z butami dla profesjonalnych biegaczy, czy ze sprzętem przeznaczonym dla najmłodszych, jest on dopracowany w 100%. Solidny, z materiałów na których nie oszczędzano, dopracowany pod kątem praktycznym i estetycznym. 

Po trzecie – ciągłe udoskonalanie. Kolejne modele rozwijanych serii zbliżają sprzęt do ideału. Ponownie – dotyczy to sprzętu dla wszystkich sportowców, w każdej grupie wiekowej. Próżno szukać słabych punktów.

salomon speedcros 6 buty męskie
Salomon Speedcross 6 – szósta odsłona serii, która nabrała statusu kultowej. Kiedy świat biegów terenowych jest pewny, że Speedcross już nie może być lepszy… pojawia się kolejna premiera. Źródło: strona sklepu Megaoutdoor.

Po czwarte – słuchanie. Marka Salomon współpracuje ze sportowcami, trenerami i naukowcami, co pozwala jej stale podwyższać poziom proponowanego sprzętu. Śledząc jej poczynania na przestrzeni lat widać, że bierze sobie do serca także obserwacje niezależnych recenzentów.

Firma Salomon – opinie. Czy to dobry sprzęt?

Bez dwóch zdań, sprzęt sportowy, obuwie i ubrania Salomon to absolutna czołówka na rynku outdoorowym. Zarówno w kwestii wyposażenia sportowego dorosłych, jak dzieci, nie ma sobie równych.\

Pamietaj, że by własnoręcznie przekonać się o wyśrubowanej jakości sprzętu Salomon, musi on być oryginalny. Tak popularne logo doczekało się niestety wielu podróbek. Rozwiązanie jest jedno – kupuj w oficjalnych sklepach i u licencjonowanych dystrybutorów. Na polskim rynku takim dystrybutorem jest sklep Megaoutdoor.