Blog o bieganiu sport.miasta.pl - porady, ćwiczenia, diety dla biegaczy
> Porady > Asics – co to za firma i czym wyróżniają się jej buty?

04.08.2023

Asics – co to za firma i czym wyróżniają się jej buty?

Asics – co to za firma i czym wyróżniają się jej buty?

Asics – co to za firma? No cóż… aktualnie jedna z najpopularniejszych na rynku sprzętu sportowego! Buty od tego producenta zaliczają się do najlepszych na świecie. Noszą je miliony biegaczy na każdym poziomie zaawansowania. Czym zapracowała na swoją renomę? Czemu opłaca się zaopatrzyć w buty Asics całą rodzinę? Przeczytaj i zapoznaj się z obuwiem odmieniającym treningi.

Asics – co to za marka? Historia i misja

Początki marki przypadają na rok 1949. Powstała w Japonii i pierwotnie zajmowała się produkcją butów koszykarskich. Zaczęło się od dwuosobowej firmy Onitsuka Co. (od nazwiska założyciela), ale gdy kolejne modele butów szturmem zdobywały popularność, marka zaczęła trząść rynkiem obuwia sportowego. Gdy do gry wszedł Asics, buty do biegania zaliczyły prawdziwą rewolucję.

W 1977 roku Onitsuka Co. zmieniła nazwę na ASICS – akronim łacińskiej sentencji Anima Sana In Corpore Sano W zdrowym ciele zdrowy duch. Marka podjęła misję zgodną z tym hasłem – dostarczanie sprzętu, który będzie wspierał ludzi w dążeniu do zdrowia i doskonałego samopoczucia.

Przez dekady doświadczenia Asics doskonale poznał potrzeby sportowców. Stworzył technologie, jakich nie posiadają inni producenci. Konsekwentnie pnie się wyżej, zgodnie z japońską kulturą dążenia do ideału.

Asics – buty do biegania dla każdego

W kolekcji Asics znajdziesz dziesiątki modeli butów dla aktywnych dorosłych i dzieci. Każdy model różni się właściwościami i dokładnym przeznaczeniem. Dzięki temu dosłownie każdy może dopasować obuwie odpowiednie dla swoich potrzeb. Stopa z nadpronacją? Duża masa ciała? Bieganie po skałach? Żaden problem – Asics projektuje specjalistyczne dla naprawdę różnorodnych sportowców w każdym wieku.

A o tym, czym kierować się wybierając buty biegowe dla siebie przeczytasz na SBiegacza – sprawdź: https://sbiegacza.pl/. Sprzętowe poradniki, wskazówki treningowe, recenzje sprzętu – cała biegowa wiedza w jednym miejscu!

Buty do biegania Asics to nie wszystko, co marka ma do zaoferowania. Produkuje obuwie do różnych dyscyplin – tenisa, squasha, cheerleadingu, piłki ręcznej, siatkówki czy padla. Przez długi czas ubierała nawet Igę Świątek. Sportowa inkluzywność marki przysporzyła jej spore grono wielbicieli.

Asics – co to za firma? Skoncentrowanie na technologiach

Każdy model biegowy japońskiej marki to technologiczna bomba. Najpopularniejszą technologią jest Gel – żelowe wkładki położone w miejscach najsilniejszego nacisku przy stawianiu kroków. Maksymalizują amortyzację, co zwiększa komfort biegu i redukuje obciążenie stawów. Gel szczególnie dobrze sprawdza się u ciężkich biegaczy szosowych długodystansowych – w ich przypadku potrzebna jest gigantyczna amortyzacja, obecna właśnie w wielu kolekcjach Asics.

Z kolei technologia Guidance Line to rowek na całej długości podeszwy, który wspiera naturalne, zdrowe przetaczanie stopy. Koryguje tor kroków, tak by każdy był jak najbardziej poprawny, bez wykrzywiania stóp. W ten sposób buty Asics zmniejszają ryzyko kontuzji. W modelach dla pronatorów rowek Guidance Line uzupełnia zewnętrzny mostek Guidance Trusstic, kierujący stopę na neutralny tor.

Nie brakuje także technologii pomagających w poprawianiu wyników. Jedną z nich jest podeszwa Guidesole. Jej zakrzywiony kształt popycha biegacza do przodu, co przekłada się na lepsze tempo.

Bezpieczeństwo i coraz lepsze wyniki – na tym skupia się Asics. Buty tej japońskiej marki spełniają wszystkie wymagania ambitnych sportowców dbających o swoje zdrowie.

Piękne wnętrze i zewnętrze butów Asics

Technologiczne dopracowanie idzie w parze z wyjątkową estetyką. Modele Asics wyróżniają się na tle butów sportowych intensywną kolorystyką i ciekawymi projektami, niepodobnymi do innych butów sportowych. Charakterystycznym elementem ozdobnym jest stylizowane A z boku cholewki.

Przykładowy damski model Asics Gel-Cumulus 25. Źródło: strona producenta Asics.

Co ważne, niesamowitymi projektami mogą poszczycić się wszystkie kategorie butów – także dziecięce. Ba – dziecięce modele nie różnią się wyglądem od tych dla dorosłych, co doceniają poważni młodsi sportowcy. Zarówno dziewczynki jak i chłopcy mają do wyboru zachwycające dorosłe buty.


Asics – co to za firma? To japoński producent obuwia sportowego z ponad 70-cioletnią tradycją. Zachwyca sportowców różnych dyscyplin swoim podejściem do bezpieczeństwa i wsparcia treningowego. Stale doskonali swoje technologie, stawia na różnorodność i rozumienie potrzeb odbiorców. Tworzy superdopracowane buty dla dorosłych oraz tych młodszych – i w każdej z kategorii obuwia trzyma najwyższy możliwy poziom.