Blog o bieganiu sport.miasta.pl - porady, ćwiczenia, diety dla biegaczy
> Porady > Książki dla sportowców – 5 najlepszych pozycji dla dużych i małych

05.09.2023

Książki dla sportowców – 5 najlepszych pozycji dla dużych i małych

Książki dla sportowców – 5 najlepszych pozycji dla dużych i małych

Książki dla sportowców to doskonały wybór dla każdego zainteresowanego zdrowym, aktywnym stylem życia. Warto zainteresować się nimi nie tylko poszukując prezentu dla znajomego – dzieki książkom, sam zdobędziesz niezwykle przydatną wiedzę i doładujesz motywację. Wybierz, przeczytaj, podrzuć rodzinie, a najmłodszym przekaż zdobyte informacje w przystępny sposób. Na jednej dobrej książce skorzystają wszyscy!

Jakie książki dla sportowców warto wybierać?

Publikacje przydatne aktywnym to przede wszystkim:

  • poradniki treningowe
  • poradniki dietetyczne
  • biografie sportowców
  • publikacje o historii sportu
  • książki motywacyjne

Książki sportowe warto czytać w każdym wieku. Bawią, uczą, zarażają pasją do aktywności. Na rynku wydawniczym nie brakuje świetnych publikacji – a w pierwszej kolejności polecamy te pięć!

1 – ,,Trening w rytmie slow” – Katarzyna Grządka

To książka dla sportowców… przyszłych! Katarzyna Grządka pisze o spokojnym trenowaniu i jeszcze spokojniejszym życiu – slow life. Dzięki tej publikacji zmotywujesz się do przyjemnej aktywności fizycznej, jak również całościowo zadbasz o siebie i skupisz się na tym, co najważniejsze w codzienności.

Z kartek tej publikacji wyłania się wiele mądrości do zastosowania każdego dnia. Przeczytaj i koniecznie pożycz bliskim – szczególnie tym zabieganym, zestresowanym. Wszyscy skorzystacie na wskazówkach autorki!

Książki dla sportowców - trening w rytmie slow
Okładka książki Katarzyny Grządki. Źródło: sklep wydawnictwa OSM Power.

2 – ,,Jak zostać mistrzem w sporcie i życiu” – Blecharz, Siekańska, Tenenbaum

Jesteś rodzicem małego sportowca? Ta książka to dla Ciebie lektura obowiązkowa. Dzięki niej lepiej zrozumiesz, z jakimi wyzwaniami w rzeczywistości mierzy się Twoja pociecha. Również dziecko skorzysta na przeczytaniu tej książki – pomoże mu ona w budowaniu dobrych nawyków, zdrowego podejścia do sportu oraz dostarczy motywacji.

,,Jak zostać mistrzem w sporcie i życiu” to zbiór opowiadań opatrzonych interpretacją psychologiczną. Trójka autorów to właśnie psychologowie sportowi, doskonale znający się na pracy z dziećmi.

Książka dla sportowca psychologiczna - jak zostać mistrzem w sporcie i w życiu
8 opowiadań z psychologicznym komentarzem – dawka solidnej, przystępnie przedstawionej wiedzy dla młodego sportowca i jego rodzica. Źródło: strona sklepu Empik.

3 – ,,Lewandowski. Wygrane marzenia” – Dariusz Tuzimek

Historie wielkich sportowców dodają skrzydeł i wiary we własne możliwości. Mało kto inspiruje najmłodszych tak, jak słynni piłkarze – na czele z naszą dumą narodową, Robertem Lewandowskim. Masz w domu miłośnika piłki nożnej? Może nawet fana Lewandowskiego? Spraw mu tę książkę, a nieprędko się od niej oderwie!

Dariusz Tuzimek w lekki, wciągający sposób przedstawia historię piłkarza do 2016 roku. To kopalnia ciekawostek, dobrych przykładów i wskazówek na drodze do realizacji marzeń. Pomoże dziecku wykształcić wiarę we własne pragnienia, niezbędną do osiągnięcia sukcesu w każdej dziedzinie życia.

Idziemy o zakład, że ta książka dla sportowca przypadnie do gustu nie tylko najmłodszym fanom Roberta Lewandowskiego. Publikację czyta się bardzo przyjemnie także dorosłym. Jeżeli i Ty, i dziecko, przeczytacie tę zabawną biografię Roberta, nie zabraknie Wam tematów do rozmów!

biografia lewandowskiego dla najmłodszych
Psst… W dorobku Tuzimka są podobne biografie także innych słynnych piłkarzy! Źródło: strona księgarni Tania Książka.

4 – ,,Rodzina w dobrej formie. Jak zachować szczupłą sylwetkę i świetną kondycję” – Dagmar von Cramm

Książki dla sportowców to także szereg publikacji traktujących o zdrowym odżywianiu. Dagmar von Cramm wychodzi naprzeciw całym rodzinom, które chcą zadbać o siebie od kulinarnej strony. To dietetyczka wyspecjalizowana w żywieniu rodzin

W środku znajdziesz ponad 150 prostych, wegetariańskich przepisów do przygotowania wraz z dzieckiem. Nawet jeśli nie jesteś kulinarnym mistrzem, bez problemu wspólnie sobie poradzicie. Gotowanie zbliża domowników i jest doskonałą okazją, by opowiedzieć maluchowi co nieco na temat zasad dietetycznych.

książka rodzina w dobrej formie
Zdrowa książka kulinarna dla aktywnej rodzinki! Źródło: strona księgarni Bonito.

5 – ,,Ukryta Siła” – Rich Roll

Na koniec książka dla sportowców, która inspiruje. Dzięki niej na nowo przypomnisz sobie, jakim dobrodziejstwem jest aktywność fizyczna i zdrowe żywienie. A jeżeli miewasz problemy z motywacją, pozbędziesz się ich raz na zawsze.

To jednak nie wszystko – ta książka może dosłownie odmienić życie ważnej dla Ciebie osoby. ,,Ukryta Siła” to bowiem autobiografia człowieka, który wstał i zaczął działać.

Czterdziestoletni Rich Roll borykał się z otyłością, uzależnieniem od alkoholu i fast-foodów. Gdy jest serca się zbuntowało, postanowił radykalnie zmienić swoje życie. Aktualnie Roll ma na koncie ultramaratony i ultratriathlony – w średnim wieku cieszy się lepszą formą, niż większość dwudziestolatków.

Książka dla sportowców rich roll ukryta siła okładka
Okładka niezwykłej książki o człowieku, który zmienił swoje życie. Źródło: sklep wydawnictwa OSM Power.

Która książka dla sportowców jako pierwsza trafi w Twoje ręce? Po lekturze pożycz ją najbliższym osobom – niech również skorzystają!