Blog o bieganiu sport.miasta.pl - porady, ćwiczenia, diety dla biegaczy
> Porady > Jak zamówić koszulki z logo firmy? 5 najważniejszych kroków

11.09.2023

Jak zamówić koszulki z logo firmy? 5 najważniejszych kroków

Jak zamówić koszulki z logo firmy? 5 najważniejszych kroków

Koszulki z logo firmy to gadżet, który możesz wykorzystać na kilka sposobów. Świetnie sprawdzą się jako odzież robocza dla pracowników, dodając im profesjonalnego wyglądu, a firmie dodatkowego rozgłosu. Możesz je rozdać pracownikom, by obdarowali nimi swoją rodzinę i reklamowali firmę poza godzinami pracy. W podobnym celu możesz wręczać je klientom, a także rozdawać na targach czy nagradzać nimi konkursy. Najpierw musisz je jednak zamówić – w tym celu wykonaj pięć poniższych kroków.

1 Wybór drukarni

Po pierwsze zdecyduj, w jakim miejscu zamówisz koszulki z logo. Masz do wyboru drukarnie stacjonarne i internetowe. Rozważ zwłaszcza tę drugą opcję. To szansa na konkurencyjne ceny – nie jesteś uzależniony od najbliższej drukarni, co często zdarza się zwłaszcza w mniejszych miejscowościach. A przy odpowiednio dużym zamówieniu możesz liczyć na niskie koszty wysyłki lub wręcz darmową dostawę. Wybierz też drukarnię, która oferuje kilka metod znakowania.

2 Typ koszulki

W kolejnym kroku rozważ, jaka koszulka będzie najlepiej pasować do wizerunku Twojej firmy lub potrzeb Twoich pracowników. Najpierw wybierz odpowiedni fason: klasyczny T-shirt bądź koszulkę polo. Pierwszy jest bardziej funkcjonalny, drugi nieco bardziej elegancki i może lepiej pasować do prestiżowych branż.

Zdecyduj też o materiale, z którego zostaną wykonane Twoje koszulki z logo firmy. Najwygodniejsze i najbardziej przyjazne dla skóry będą modele z bawełny, ewentualnie z niewielką domieszką tworzyw sztucznych – do 20 procent. Jeśli jednak działasz w branży związanej ze sportem i aktywnością, lepszym wyborem będzie szybkoschnący T-shirt z poliestru.

3 Wielkość zamówienia

Trzeci krok to określenie wielkości zamówienia. Może mieć wpływ na niższe koszty wysyłki, ale także cenę za pojedynczy egzemplarz. W przypadku wielu metod znakowania ubrań odpowiednio duże zamówienie pozwala bowiem zmniejszyć cenę jednej koszulki. Jest to związane z koniecznością wykonania matrycy, której koszt zwraca się przy większej liczbie znakowanych koszulek. Warto przy tym pamiętać, że w takich wypadkach drogi będzie też ewentualny dodruk – często warto więc od razu zamówić większą liczbę.

4 Projekt logo

Koszulki z logo firmy trzeba odpowiednio oznakować. Logo powinno znaleźć się w widocznym miejscu, ale nie może zdominować całego stroju – zbyt nachalna reklama nigdy nie przynosi oczekiwanych efektów. Najlepiej w projekcie koszulki uwzględnić niewielkie znakowanie na piersi, ewentualnie – w przypadku koszulek polo – także na kołnierzyku. 

Sam projekt logo powinien być zaś przygotowany tak, by znak był łatwy do rozpoznania. Jeśli Twoja firma ma skomplikowane logo, to może być idealny moment, by je nieco uprościć. Na koszulkach zrezygnuj z dodatków do logo, skomplikowanego tła itd. Jeśli Twoje logo słabo się wyróżnia, dodaj pod nim wyraźnie wypisaną nazwę firmy.

5 Metoda znakowania

Rodzaj wybranego materiału, wielkość zamówienia i stopień skomplikowania logo będą mocno wpływać na ostatni krok zamawiania koszulki z logo firmy. Nie wszystkie metody znakowania są bowiem równie uniwersalne.

Najpopularniejsza technika to sitodruk. Opłacalny przy większych zamówieniach, nadaje się i na bawełnę, i na poliester. Alternatywy to m.in. termotransfer o podobnych właściwościach, a także elegancki haft komputerowy. Ta metoda z kolei nie jest w stanie odwzorować zbyt skomplikowanego logo. Dla niewielkich zamówień opłacalny będzie druk cyfrowy DTG.

Podsumowanie: jak zamówić koszulki z logo firmy w pięciu krokach?

Koszulki z logo firmy to świetny gadżet, który z pewnością przyda się Twojej firmie. By kupić odpowiedni model, wykonaj pięć poniższych kroków:

1. Wybierz drukarnię stacjonarną lub internetową.

2. Zdecyduj o fasonie koszulki i materiale, z jakiego ma być wykonana.

3. Określ liczbę zamawianych sztuk.

4. Zaprojektuj logo i jego lokalizację na koszulce.

5. Wybierz metodę znakowania.