Blog o bieganiu sport.miasta.pl - porady, ćwiczenia, diety dla biegaczy
> Porady > Książki o sportowcach, które zmotywują Cię do treningów

31.07.2023

Książki o sportowcach, które zmotywują Cię do treningów

Książki o sportowcach, które zmotywują Cię do treningów

Trening czyni mistrza – od tej starej zasady również we współczesnym sporcie nie ma odstępstw. Nawet największy talent bez odpowiedniego wzmocnienia ciała i wykonywania codziennych powtórzeń nie utrzyma się na szczycie. Przykłady takich historii z piłki nożnej, skoków narciarskich czy innych dyscyplin można mnożyć. Zadbaj więc, by nigdy nie brakowało Ci motywacji do treningów. Pomogą Ci ją znaleźć książki o sportowcach. Poznaj tytuły, które idealnie nadają się do roli motywacyjnych poradników.

“Nic mnie nie złamie. Zapanuj nad swoim umysłem i pokonaj przeciwności losu” – David Goggins

Takie książki sportowe pokazują, że samozaparcie, wiara we własne możliwości i regularny trening potrafią zdziałać cuda. Autor książki, David Goggins, przybliża w niej własną historię. Przebył drogę od dziecka poniżanego przez rówieśników ze względu na kolor skóry, przez walkę z nadwagą, do legendarnych wyczynów w amerykańskiej armii. A po zakończeniu służby stał się mistrzem w sportach wytrzymałościowych.

Tytułowe motto “nic mnie nie złamie” może stać się dla Ciebie motywacyjnym drogowskazem. Ale na tym nie koniec. Goggins opowie Ci bowiem również o regule 40 procent. Zgodnie z nią właśnie taką część swoich możliwości wykorzystujesz na co dzień. Pomyśl więc, co by było, gdybyś skorzystał z pełni potencjału? Goggins pomoże Ci go wyzwolić.

“Ukryta Siła” – Rich Roll

Zadyszka przy pokonywaniu schodów i 20 kilogramów nadwagi. Skoro z takiego pułapu startował człowiek, który dziś jest w stanie w tydzień przebiec pięć triathlonów, pomyśl, jak wiele Ty jesteś w stanie osiągnąć!

Rich Roll, bo to o nim mowa, dokonał wręcz niemożliwego. Dzięki treningom i zmianie diety stał się prawdziwą wytrzymałościową maszyną. Odstawił fast foody i przeszedł na posiłki oparte na roślinach. Zaczął codziennie i regularnie ćwiczyć. Dziś jest w stanie ukończyć zawody Ultraman, które polegają na pokonaniu łącznie 515 km za pomocą biegu, pływania i jazdy na rowerze. Książki o sportowcach takie jak “Ukryta Siła” i historia Rolla również Tobie pomogą znaleźć w sobie więcej motywacji.

“Jedz i biegaj” – Scott Jurek

Jeśli Scott Jurek nie zmotywuje Cię do zaangażowania w treningi, to już chyba nikt tego nie zrobi. Jego książka to napisany z prawdziwą pasją poradnik dla tych, którzy chcą coś osiągnąć dzięki regularnym treningom i wyrzeczeniom. Jurek pokazuje przede wszystkim to, ile można zdziałać, opierając się na silnej woli.

Ten Amerykanin to jeden z najwybitniejszych ultramaratończyków świata oraz orędownik wegańskiej diety. I do biegowych rekordów, i do zmiany przyzwyczajeń żywieniowych zaprowadziła go droga powolnych przemian. W tej książce Jurek nie tylko opowie Ci swoją historię, ale też przekaże szereg praktycznych porad na temat treningów i odżywiania.

A jeśli nie trafiają do Ciebie motywacyjne książki o sportowcach, może zadziała bardziej psychologiczne podejście do tego tematu? Więcej informacji na ten temat znajdziesz na https://www.osmpower.pl/3-najlepsze-ksiazki-motywujace-do-dzialania, gdzie szerzej opisujemy trzy takie tytuły.

Podsumowanie: jakie książki o sportowcach najlepiej zmotywują Cię do treningów?

Najbardziej motywujące książki o sportowcach to historie ludzi, którzy dzięki pracy oraz dyscyplinie byli w stanie pokonać własne słabości i wdrapać się na szczyt. David Goggins to mistrz sportów wytrzymałościowych, Rich Roll i Scott Jurek – wybitni ultramaratończycy. Każdy z nich może stać się dla Ciebie inspiracją, ale ich książki są też pełne praktycznych porad. Sięgnij po nie już dziś!